czcionka mniejsza czcionka normalna czcionka większa
Zespół Wokalny

Zespół Wokalny wchodzi w skład działu środowiskowego, powstał w styczniu 2003. Jest artystycznym spadkobiercą i kontynuatorem tradycji Zespołu Estradowego Marynarki Wojennej "Flotylla". Śpiewają w nim dwie solistki: Joanna Gorczyca i Ewelina Machalewska oraz solista Waldemar Klein. Kierownictwo muzyczne i artystyczne zespołu sprawuje Jacek Grzywacz, a realizacją dźwięku zajmuje się Radosław Tabor.
Rocznie artyści grają kilkadziesiąt koncertów dla środowiska wojskowego i cywilnego na polskich oraz zagranicznych scenach muzycznych. Najważniejszymi przedsięwzięciami, w jakich zespół wziął udział były m.in. Koncert Kolęd dla Polskiego Kontyngentu Wojskowego pod patronatem prezydenta RP, koncerty podczas międzynarodowych regat "Cultural Tall Ships Race" w Turku w Finlandii, koncert "Błękitnej Wstęgi" – z okazji 50. rocznicy udziału Polski w misjach pokojowych ONZ, występy z okazji Dnia Wojska Polskiego w Łazienkach Królewskich w Warszawie, koncert w Sejmie RP z okazji zakończenia Dni Pomorza, widowisko muzyczne "Bitwa pod Grunwaldem", koncert „Słowa, które znaczą” w Teatrze Narodowym w Warszawie z okazji 5. rocznicy katastrofy smoleńskiej z udziałem prezydenta RP i najwyższych władz państwowych, koncerty w Wietnamie na zaproszenie Attaché Obrony RP, trzykrotny występ podczas dorocznego Dnia Polskiego w bazie NATO SHAPE w Mons w Belgii oraz koncert na zaproszenie Ambasady RP w Szwecji.
W ramach uroczystych koncertów na rzecz Marynarki Wojennej i Wojska Polskiego, Zespół wokalny współtworzył projekty muzyczne z gwiazdami polskiej estrady m.in. z Ryszardem Rynkowskim, Zespołem Zajazd, Zbigniewem Wodeckim, Krystyną Giżowską, Barbarą Książkiewicz, Alicją Majewską, Włodzimierzem Korczem, Mieczysławem Szcześniakiem i Grażyną Łobaszewską.

    
pdf