Klub Marynarki Wojennej


czcionka mniejsza czcionka normalna czcionka większa
Zespół Wokalny

Zespół Wokalny wchodzi w skład działu środowiskowego, powstał w styczniu 2003 roku. Jest artystycznym spadkobiercą i kontynuatorem tradycji Zespołu Estradowego Marynarki Wojennej "Flotylla". Śpiewają  w nim: Agata Jaranowska, Joanna Gorczyca, Waldemar Klein i Piotr Horbaczewski. Realizacją dźwięku zajmuje się Radosław Tabor.
Rocznie artyści grają kilkadziesiąt koncertów dla środowiska wojskowego i cywilnego na polskich oraz zagranicznych scenach muzycznych, reprezentując morski rodzaj sił zbrojnych. Najważniejszymi przedsięwzięciami, w jakich Zespół wziął udział były m.in. Koncert Kolęd dla Polskiego Kontyngentu Wojskowego pod patronatem prezydenta RP, koncerty podczas międzynarodowych regat "Cultural Tall Ships Race" w Turku w Finlandii, koncert "Błękitnej Wstęgi" – z okazji 50. rocznicy udziału Polski w misjach pokojowych ONZ, występy z okazji Dnia Wojska Polskiego w Łazienkach Królewskich w Warszawie, koncert w Sejmie RP z okazji zakończenia Dni Pomorza, widowisko muzyczne "Bitwa pod Grunwaldem", koncert „Słowa, które znaczą” w Teatrze Narodowym w Warszawie z okazji 5. rocznicy katastrofy smoleńskiej z udziałem prezydenta RP i najwyższych władz państwowych, koncerty w Wietnamie na zaproszenie Attaché Obrony RP, coroczne występy podczas Dnia Polskiego w bazie NATO SHAPE w Mons w Belgii (począwszy od 2013 roku) oraz koncerty na zaproszenie Ambasady RP w Szwecji. 
W ramach uroczystych koncertów na rzecz Marynarki Wojennej i Wojska Polskiego, Zespół Wokalny współtworzył projekty muzyczne z gwiazdami polskiej estrady m.in. z Ryszardem Rynkowskim, Zbigniewem Wodeckim, Mieczysławem Szcześniakiem, Zespołem Czerwone Gitary, Krystyną Giżowską, Barbarą Książkiewicz, Alicją Majewską, Włodzimierzem Korczem, Zespołem Zayazd, Krystyną Prońko, Majką Jeżowską, i Grażyną Łobaszewską.

Zdjęcia

    
  • BIP
pdf

go-up
Kontakt

Klub Marynarki Wojennej
Zawiszy Czarnego 1
81-301 Gdynia
tel. 261263518
fax. 261261368
klubmw@ron.mil.pl

    
  • BIP