Klub Marynarki Wojennej


czcionka mniejsza czcionka normalna czcionka większa
Zespół taneczny Be4Art

Formacja powstała w 2007 r. Początkowo była to grupa otwarta, do której chętnie przychodziły dziewczyny w różnym wieku i o różnym stopniu umiejętności tanecznych prowadzona przez Agnieszkę Bzome-Żebrowską (2007-2021), teraz zespół jest pod opieką Aleksandry Szulc (2021- obecnie) instruktorki z wieloletnim doświadczeniem, absolwentki Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku. Pani Aleksandra Szulc pracowała zarówno na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni jaki i w Operze i Operetce Krakowskiej.  Kiedyś prowadziła studio tańca Let’s Dance, a od 11 lat uczy baletu w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Gimnastyce Artystycznej w Gdyni.

W poszukiwaniach artystycznych celów oraz szlifowania swojego warsztatu technik wyrazu scenicznego, grupa zaczęła na stałe współpracę z Klubem Marynarki Wojennej w Gdyni, który z dumą reprezentuje w różnych wydarzeniach kulturalnych, organizowanych zarówno przez Klub jak i inne podmioty. W ramach utworzonej stałej formacji amatorów ruchu scenicznego, obecnie w składzie są pełnoletnie dziewczyny, z doświadczeniem scenicznym lub tanecznym, wytrwałe, pracowite i entuzjastyczne. W zespole aktualnie występują: Małgorzata Brakoniecka, Anna Herdzik, Paulina Żmiejko, Agnieszka Bzoma-Żebrowska, Natalia Kozioł, Ewa Zaleśna i Weronika Rychlak. Mimo obowiązków życia codziennego, pracy lub studiów, trwa niezmiennie zespołowa współpraca tak, by każda z członkiń mogła zarówno rozwijać umiejętności taneczne, jak też wspólnie dzielić się radością tańca w progach Klubu MW, a od niedawna nasze artystki próbują swoich sił również na scenie muzycznej. Be4Art prezentuje się podczas różnych wydarzeń artystyczno-kulturalnych w Klubie i poza nim, zdobywając uznanie publiczności, jurorów i realizując poczucie spełnienia artystycznego każdej z Artystek.

Pasja, różnorodny charakter dziewczyn, inne doświadczenie taneczne i sceniczne, a także świetna znajomość wielu technik tanecznych, pozwala trenerce na łączenie tych wszystkich istotnych elementów, szukając eklektycznych form wyrazu artystycznego, co widać w przygotowywanych przez formację etiudach czy spektaklach.

Do osiągnięć zespołu należą pierwsze miejsce i tytuł laureata Przeglądu Form Scenicznych na deskach teatru Grom w Gdyni w 2013 r. oraz nagroda specjalna prezesa stowarzyszenia Terra Marique zdobyta w 2012 r., a także zwycięstwo w eliminacjach regionalnych i uzyskanie rekomendacji do udziału w finale przeglądu Wojska Polskiego w 2014 r. Najcenniejszy jest jednak dwukrotny Tytuł Laureata III Nagrody Ministra Obrony Narodowej wywalczony podczas Finału Przeglądu Wojska Polskiego Manewry Artystyczne 2018 i 2019.

W ubiegłym roku zespół został wielokrotnie zauważony i doceniony m. in.:

 • I nagroda w Konkursie Piosenki Romantycznej pn. "Do zakochania jeden krok", organizowanym w formule online przez Klub Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach,
 • Wyróżnienie formacji Be4Art w konkursie Dance Army online, zorganizowanym przez Klub Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach,
 • W Klubie Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w ramach Manewrów Artystycznych Wojska Polskiego 2021. Klub Marynarki Wojennej reprezentowała nasza tancerka z zespołu Be4Art, Anna HERDZIK, która została nagrodzona wyróżnieniem w kategorii etiudy taneczne pow.16 lat pt. „Z miłości do morza". Zespół Be4Art został finalistą w kategorii zespoły wokalno-instrumentalne pow.16 lat w ww. Festiwalu.
 • Zespół Be4Art brał udział w 11. Military Festival w Ustroniu. Be4Art zaprezentował etiudę taneczną „Taka byłam, jestem, będę”, która oczarowała publiczność. Co więcej, Anna Herdzik została wybrana jedną z dwóch miss festiwalu.
 • Specjalne wyróżnienie w II edycji Mam Talent Online organizowanym przez Klub Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.

Zdjęcia

  
 • BIP
pdf

go-up
Kontakt

Klub Marynarki Wojennej
Zawiszy Czarnego 1
81-301 Gdynia
tel. 261263518
fax. 261261368
klubmw@ron.mil.pl

  
 • BIP