Klub Marynarki Wojennej


czcionka mniejsza czcionka normalna czcionka większa
Zespół taneczny Be4Art

Formacja powstała w 2007 r. Pierwotnie była to grupa otwarta, do której chętnie przychodziły dziewczyny w różnym wieku i o różnym stopniu umiejętności tanecznych. Jednak od momentu stałej współpracy z Klubem Marynarki Wojennej w Gdyni, utworzyły się ramy formacji - obecnie są to pełnoletnie dziewczyny, z doświadczeniem scenicznym lub tanecznym, wytrwałe, pracowite i entuzjastyczne. Te cechy mają wszystkie taneczne dusze formacji, która w odświeżonym składzie w tym sezonie artystycznym rozwija swoje umiejętności zespołowe i dzieli radością z tańca w progach Klubu MW. Obecnie należą do grupy: Małgorzata Brakoniecka, Martina Szymanowska, Justyna Trela, Anna Podniesińska, Anna Korytowska, Paulina Zimnicka, Joanna Michalkiewicz, Aleksandra Zimnicka, Malwina Zimnicka, Anna Herdzik, Katarzyna Wychodnik, Magdalena Dziemian, Paulina Żmiejko, Olga Janczak. To właśnie one tworzą formację Be4Art.

Pasja, różnorodny charakter dziewczyn, inne doświadczenie taneczne i sceniczne, a także świetna znajomość wielu technik tanecznych, pozwala trenerce na łączenie tych wszystkich elementów, szukając eklektycznych form wyrazu artystycznego, co widać w przygotowywanych przez formację etiudach tanecznych i spektaklach, w których współistnieją m.in. taniec współczesny, jazzowy, afro dance czy salsa.

Do największych i najcenniejszych osiągnięć zespołu należą pierwsze miejsce i tytuł laureata Przeglądu Form Scenicznych na deskach teatru Grom w Gdyni w 2013 r. oraz nagroda specjalna prezesa stowarzyszenia Terra Marique zdobyta w 2012 r., a także zwycięstwo w eliminacjach regionalnych i uzyskanie rekomendacji do udziału w finale przeglądu Wojska Polskiego w 2014 r. Formacja Be4Art uświetnia swoim tanecznym akcentem również imprezy okolicznościowe, festyny i uroczystości kulturalne organizowane w i przez Klub.

    
pdf

Kontakt

Klub Marynarki Wojennej
Zawiszy Czarnego 1
81-301 Gdynia
tel. 261263518
fax. 261261368
klubmw@ron.mil.pl