Klub Marynarki Wojennej


czcionka mniejsza czcionka normalna czcionka większa
Zespół taneczny Be4Art

 

Formacja powstała w 2007 r. Pierwotnie była to grupa otwarta, do której chętnie przychodziły dziewczyny w różnym wieku i o różnym stopniu umiejętności tanecznych. Jednak od momentu stałej współpracy z Klubem Marynarki Wojennej w Gdyni, utworzyły się ramy formacji. Obecnie są to pełnoletnie dziewczyny, z doświadczeniem scenicznym lub tanecznym, wytrwałe, pracowite i entuzjastyczne. W odświeżonym składzie, w tym sezonie artystycznym, pod okiem trenerki Agnieszki Bzoma-Żebrowskiej rozwijają swoje osobowości i  umiejętności zespołowe oraz dzielą radością tańca w progach Klubu MW: Małgorzata Brakoniecka, Anna Podniesińska, Paulina Zimnicka, Malwina Zimnicka, Anna Herdzik, Katarzyna Wychodnik, Paulina Żmiejko, Monika Skowrońska. Formacja prezentuje się podczas róznych wydarzeń artystyczno-kulturalnych w Klubie i poza nim.

 

 

Pasja, różnorodny charakter dziewczyn, inne doświadczenie taneczne i sceniczne, a także świetna znajomość wielu technik tanecznych, pozwala trenerce na łączenie tych wszystkich elementów, szukając eklektycznych form wyrazu artystycznego, co widać w przygotowywanych przez formację etiudach tanecznych i spektaklach, w których współistnieją m.in. taniec współczesny, jazzowy, afro dance czy salsa.

 

 

Do osiągnięć zespołu należą pierwsze miejsce i tytuł laureata Przeglądu Form Scenicznych na deskach teatru Grom w Gdyni w 2013 r. oraz nagroda specjalna prezesa stowarzyszenia Terra Marique zdobyta w 2012 r., a także zwycięstwo w eliminacjach regionalnych i uzyskanie rekomendacji do udziału w finale przeglądu Wojska Polskiego w 2014 r. Najcenniejszy jest jednak Tytuł Laureata III Nagrody Ministra Obrony Narodowej wywalczony podczas Finału Przeglądu Wojska Polskiego Manewry Artystyczne 2018. w Warszawie.

 

    
pdf

Kontakt

Klub Marynarki Wojennej
Zawiszy Czarnego 1
81-301 Gdynia
tel. 261263518
fax. 261261368
klubmw@ron.mil.pl