Klub Marynarki Wojennej


czcionka mniejsza czcionka normalna czcionka większa
Wystawy

Mała Galeria im. admirała floty Andrzeja Karwety jest miejscem, w którym eksponowane są: malarstwo, fotografia, grafika, rysunek, rzeźba oraz inne formy twórczości artystycznej. Dorobek prezentują tutaj autorzy z całej Polski, nie tylko ci, którzy związani są z Marynarką Wojenną. Gościliśmy znanych twórców - Andrzeja Mleczkę, Zbigniewa Jujkę czy prof. Czesława Tumielewicza. Prezentowaliśmy prace marynistów, między innymi,
Zbigniewa Litwina, Henryka Baranowskiego oraz Andrzeja Sobieraja, zawodowo i emocjonalnie związanych z morskim rodzajem sił zbrojnych.

Galeria jest również miejscem prezentacji twórczości artystów amatorów wyróżnionych na konkursach fotograficznych i artystycznych Marynarki Wojennej i Wojska Polskiego. Pokazujemy tutaj także dzieła stworzone podczas marynistycznych plenerów malarskich i warsztatów. Stale współpracują z Małą Galerią:  Emilia i Andrzej Sobierajowie, Marek Kogut, Zofia Orczyńska, Alojzy Osada czy Roman Timofiejuk.

Działalność wystawiennicza Klubu obejmuje comiesięczne wernisaże i wystawy. Stale współracujemy również  z Instytutem Pamięci Narodowej, Centralną Biblioteką Wojskową i Wojskowym Centrum Edukacji Obywatelskie, dzięki, którym możemy pokazać szerszej publiczności wystawy o chrakaterze edukacyjnym i historycznym tj.„Grudzień 1970 roku w Gdyni”, ,„Zbrodnia Katyńska” czy "Jan Paweł II".

Wernisaże i wystawy cieszą się dużą popularnością, stanowią istotny element życia kulturalnego Marynarki Wojennej i Trójmiasta. Galeria dla odwiedzających czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00-15.00, oraz w soboty i niedziele na życzenie.

Wstęp na wystawy i wernisaże jest wolny 27 czerwca 2010 r. podczas uroczystości z okazji 65.lecia Klubu MW "Riwiera", Galeria Klubu otrzymała imię admirała floty Andrzeja Karwety, Dowódcy Marynarki Wojennej, który zginął tragicznie 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Organizacja wystaw: starszy specjalista Marta Skowrońska tel. 261 26 35 18 wew. 31, email: m.skowronska@ron.mil.pl


Regulamin Galerii /do pobrania/

Zdjęcia

    
  • BIP
pdf

go-up
Kontakt

Klub Marynarki Wojennej
Zawiszy Czarnego 1
81-301 Gdynia
tel. 261263518
fax. 261261368
klubmw@ron.mil.pl

    
  • BIP