Klub Marynarki Wojennej


czcionka mniejsza czcionka normalna czcionka większa
Klub Krajoznawcy – Podróżnika

Klub Krajoznawcy – Podróżnika został powołany w lutym 2008 roku z okazji jubileuszu 90. rocznicy odtworzenia Marynarki Wojennej oraz 45-lecia zorganizowanej turystyki w morskim rodzaju sił zbrojnych. Celem działalności Klubu jest upowszechnianie problematyki morskiej, militarnej, społecznej i gospodarczej, w obszarze regionalnym, krajowym i międzynarodowym.

Uczestnikami spotkań Klubu są osoby ze środowiska wojskowego oraz cywilnego, korzystające z oferty programowej Klubu Marynarki Wojennej bądź współpracujące z placówką.

Spotkania mają charakter ogólnodostępny i odbywają się w drugi poniedziałek miesiąca. Do udziału w nich są zapraszani pasjonaci podróży po regionie, Polsce i świecie, znawcy regionu, doceniający funkcje edukacyjne i krajoznawcze.

W 2017 roku odbyły się m.in. spotkania: "Luz i chaos AUSTRALAZJI" prelekcja prof. Pawła K. Zarzyckiego, „Pieszo przez lasy równikowe Konga”  z podróżnikiem Dominikiem Szmajdą, cykl prezentacji o Polsce "Ruszamy w..." Kasi i Macieja Marczewskich, autorów bloga ruszajwdroge.pl  o różnych regionach naszego pięknego kraju.

Organizacja spotkań:
starszy specjalista Beata Kępa tel. 261 26 37 32, email: b.kepa@ron.mil.pl

    
pdf

Kontakt

Klub Marynarki Wojennej
Zawiszy Czarnego 1
81-301 Gdynia
tel. 261263518
fax. 261261368
klubmw@ron.mil.pl