Klub Marynarki Wojennej

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
05 listopada 2018
Spotkanie ze Sztuką
W środę, 14 listopada o godz. 17.00 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Spotkanie ze Sztuką pt. „Oblicze kobiety w sztuce”.


Prelekcja historyka sztuki Aleksandry Szwarc odbędzie się w sali 213 /Klub MW, ul. Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni/,początek o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

Motyw kobiety jest to temat bardzo obszerny w Sztuce. Jest jednym z najpopularniejszych motywów do których powracali artyści wszystkich epok. Niezależnie od czasów oraz prądów filozoficznych temat ten był realizowany w starożytności, w średniowieczu, w baroku, w romantyzmie czy w pozytywizmie. Wizerunek kobiety nie był jednolity. Niemal każda epoka wytworzyła swój własny wizerunek kobiety idealnej, będącej odzwierciedleniem filozofii i idei danego okresu. Topos kobiety stanowił całe spektrum ujęć od kobiety-matki, która dawała życie, po femme fatale, która niszczy…

Jak kreował się wizerunek kobiety w danej epoce? Kim była kobieta była dla romantyków? Na te i inne pytania odpowie w czasie swojej prezentacji historyk sztuki Pani Aleksandra Szwarc .

generuj pdf
Kontakt

Klub Marynarki Wojennej
Zawiszy Czarnego 1
81-301 Gdynia
tel. 261263518
fax. 261261368
klubmw@ron.mil.pl