Klub Marynarki Wojennej

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
29 października 2018
Wystawa fotograficzna pt. „Biało - Czerwona”
9 listopada, zapraszamy na wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Biało - Czerwona”, poświęconej narodowym barwom Rzeczypospolitej Polskiej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.


Autorami wystawy są artyści fotograficy Roman Timofiejuk i Andrzej Zembik. Początek wydarzenia, 9 listopada w piątek o godz. 18.00, /Mała Galeria Klubu MW, ul. Zawiszy Czarnego 1, Gdynia/.

 

Od autorów,

Przygotowaliśmy  specjalną wystawę fotografii patriotycznej:  pt. „Biało - Czerwona”,  poświęconą narodowym barwom Rzeczypospolitej Polskiej. Flaga poddana działaniom o charakterze artystycznym, stała się dla nas symbolem w podwójnym wymiarze, który wcale nie jest  jednoznaczny a stanowi medium wyzwalające wiele spontanicznych reakcji. Patrząc na flagę państwową, my artyści  widzimy nie tylko flagę, lecz też samo Państwo jego historię, walkę, dramaty, szczęście, widzimy na fladze piękno, harmonię i idee. Przedstawiamy widziany przez pryzmat  biało czerwonej częściowy obraz naszej Ojczyzny. Wkomponowanie czarno białego polskiego krajobrazu oraz kolorowego widzenia codziennego pleneru w układ barw narodowych jest naszą odpowiedzią na przeżycia, których doświadczamy obserwując flagę narodową i które chcemy przekazać. Każda praca zawiera w sobie wyrazisty przekaz związany z przemyśleniami na tematy dziejowe i codzienne. Wystawa „Biało - Czerwona” jest opowieścią o polskiej fladze, o tym jak każdy z nas artystów indywidualnie może postrzegać jej tożsamość. Skupiliśmy się na poszukiwaniach nie tylko harmonii, symetrii, podziału i koloru, ale spróbowaliśmy zwizualizować  polską flagę w otaczającej rzeczywistości i odnaleźć jej obecność w zaskakujących miejscach, w których jej nie dostrzegamy, a jest tam zawsze obecna.

                                                                  art.fot. Roman Timofiejuk,  Gdynia, 2018

                                                                  art.fot. Andrzej Zembik, Częstochowa, 2018

                                                                                          

Wystawę będzie można oglądać w Małej Galerii Klubu MW /ul. Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni/ do 21 listopada br. od poniedziałku do piątku w godz. 08.00 - 15.00 oraz na życzenie.

 

 

Wystawa jest objęta Patronatem honorowym Wojewody Pomorskiego i Prezydenta Miasta Gdyni.

 

generuj pdf
Kontakt

Klub Marynarki Wojennej
Zawiszy Czarnego 1
81-301 Gdynia
tel. 261263518
fax. 261261368
klubmw@ron.mil.pl