Klub Marynarki Wojennej

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
28 września 2018
Biesiada Literacka
7 października zapraszamy do Klubu Marynarki Wojennej na Biesiadę Literacka z reżyserem, scenarzystą, jedną z najwybitniejszą osobistości polskiej kultury - Krzysztofem Zanussim.


Początek o godz. 12.00 /sala kolumnowa Klubu MW/.Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona, serdecznie zapraszamy !!!

 

 

KRZYSZTOF  ZANUSSI -wybitny reżyser, scenarzysta, autor książek, jedna z najwybitniejszych osobistości polskiej kultury, doktor Honoris Causa Uniwersytetów w Polsce i za granicą.
Wśród wielu prestiżowych nagród i odznaczeń posiada: Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Nagrodę "David di Donatello"(Włochy), Chevalier dans l'ordre des Arts et des Lettres (Francja), Złote Lwy PFFF w Gdyni oraz MFF w Wenecji.


W rozmowa m.in o książce „Życie można wygrać i przegrać” podzieli się z publicznością mądrością
o przemijającym czasie i życiu.

- Nie nam sądzić całe życie innych, ale nam przychodzi oceniać własne życie i musimy zdawać sobie sprawę, (…) że przyjdzie rachunek sumienia, który powie, że to w życiu zrobiliśmy dobrze, a to źle. Krzysztof Zanussi. Wybitny artysta i filozof podzieli się swoim spojrzeniem na współczesny świat. Sam mówi o życiu, jako o arcydziele, do stworzenia którego wezwany został każdy z nas. Z prawdziwą wirtuozerią porusza najważniejsze zagadnienia współczesnej kultury, diagnozuje bolączki człowieka XXI w. i mierzy się z tematem, jak żyć naprawdę, a nie byle przeżyć. Wszystko to przeplata barwnymi historiami z wypraw po świecie i zaskakującymi sytuacjami z planu filmowego.

Wykładał na wielu uczelniach filmowych, m. in . w PWSTiF w Łodzi, National Film School w Wielkiej Brytanii. Jest także reżyserem teatralnym. Reżyseruje m. in. w teatrach w Mediolanie, Palermo, Bonn, Krakowie, Bremie, Bazylei.

Autor wielu książek m.in. "O montażu w filmie amatorskim”, "Rozmowy o filmie amatorskim”, „Uczyń ze swojego życia arcydzieło” czy „Strategia życia”.

Krzysztof Zanussi zaprasza Cię do wspólnego poszukiwania odpowiedzi na pytania:


1. W jaki sposób zmierzyć, że ktoś żyje lepiej, a ktoś inny gorzej?
2. Czym jest honor na wagę życia i śmierci?
3. Czym jest prawda?
4. Dlaczego wygasa w nas motywacja do działania?
5. Co nas czeka za 10 i 20 lat?

Twórca m.in takich filmów jak:

  • Iluminacja
  • Struktura kryształu
  • Constans
  • Bilans kwartany
  • Rok spokojnego słońca
  • Cwał
  • Persona non grata
  • Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową
  • Obce ciało

 

generuj pdf
Kontakt

Klub Marynarki Wojennej
Zawiszy Czarnego 1
81-301 Gdynia
tel. 261263518
fax. 261261368
klubmw@ron.mil.pl