Klub Marynarki Wojennej

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
02 lipca 2018
Wernisaż koła malarsko-graficznego Klubu MW
3 lipca zapraszamy na wernisaż koła malarsko-graficznego działającego przy Klubie Marynarki Wojennej w Gdyni. Początek o godz. 18.00, wstęp wolny !!!


Serdecznie zapraszamy !!!. Wystawę będzie można oglądać w Małej Galerii im. admirała floty Andrzeja Karwety do 31 lipca.


Koło malarsko-graficzne jest po części kontynuacją Koła Malarskiego, które prowadził przez, wiele lat artysta malarz Andrzej Sobieraj. Wzbogacone o nową dziedzinę artystyczną, jaką jest grafika warsztatowa, zaczęło funkcjonować w październiku ubiegłego roku. Swoje umiejętności pod kierunkiem instruktorki Marty Skowrońskiej doskonalą Panie, które znajdują czas poza obowiązkami zawodowymi oraz domowymi. Tworzą z potrzeby serca. W zajęciach udziela się 11 osób, które spotykają się dwa razy w tygodniu. Tworzą prace o różnorodnej tematyce z przewagą martwej natury, ale też tematyka wojskowa nie jest im obca. Obrazy malowane są różnymi technikami, farbą olejną na płótnie, akwarelą, pastelą czy też ołówkiem. Nowością jest linoryt, który również będziemy mogli oglądać na wystawie. Ten wspólny rok, był to czas poznania własnego charakteru i temperamentu malarskiego. Uświadomienie sobie swych malarskich preferencji oraz odkrywanie poprzez eksperymenty siebie jako malarza.

Dołączona galeria zdjęć: Wernisaż koła malarsko-graficznego Klubu MW, fot. S.Cyrulik
generuj pdf
Kontakt

Klub Marynarki Wojennej
Zawiszy Czarnego 1
81-301 Gdynia
tel. 261263518
fax. 261261368
klubmw@ron.mil.pl