Klub Marynarki Wojennej

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
06 marca 2018
Klub krajoznawcy-podróżnika
12 marca, zapraszamy wszystkich globtroterów zainteresowanych podróżowaniem po świecie na spotkanie podróżnicze "Z Ziemi Ognistej na Alaskę".


Prezentacja Michała Worocha to opowieść o wyprawie dwóch przyjaciół na wózkach inwalidzkich, którzy rzucili wyzwanie trasie i samym sobie. Wheelchairtrip - ta podróż, a także sprawdzian dla człowieka i maszyny. Spotkanie odbędzie się w sali kolumnowej Klubu MW /ul. Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni/, początek godzina 18.00, wstęp wolny, serdecznie zapraszamy !!!

 

Można będzie ich spotkać na tegorocznych Kolosach w Gdyni, 10 marca podczas „Dnia Gór, Podróży, Wody i Wyczynu”, 12 marca zapraszamy na spotkanie z Michałem Worochem u nas !!!.
 

O wheelchairtrip:
Z samego południa z Ziemi Ognistej przez dwie Ameryki aż na Alaskę. Ta droga to sprawdzian dla człowieka i maszyny. Dwóch przyjaciół na wózkach inwalidzkich Michał Woroch i Maciej Kamiński rzuciło wyzwanie trasie a przy okazji – samym sobie. Przez dziewięć miesięcy poruszali się Landroverem Defenderem, do którego samodzielnie zaprojektowali szereg udogodnień. Z początku, kiedy opowiadali o swoim planie, pukano się w czoło. Pomimo wszystkich przeciwności ruszyli w podróż życia. Po 262 dniach drogi silnik się poddał. Oni nie.
 

Idea:
Gdy wyruszy się w pierwszą podróż, trudno jest ją tak naprawdę zakończyć, dojść do celu i wrócić z powrotem. Raz rozpoczęta droga nigdy się nie kończy. Każda kolejna wydaje się kontynuacją poprzedniej, każdy powrót do domu jest tylko stanem przejściowym, jest czasem przygotowań do kolejnej wędrówki. Być może zawsze jest się na szlaku, bez względu na wszystko.
 

Dlaczego ta wyprawa?
W podróżowaniu ważne jest nie tylko dotarcie do celu. Celem jest też podróż sama w sobie. W głąb lądu, w głąb samego siebie. Podróż jest zawsze nauką - o sobie i o relacjach z innymi ludźmi. Jako na osoby niepełnosprawne czeka nas na pewno wiele trudności, które chcemy pokonać, bo pasja do podróżowania jest kwestią umysłu, a nie ciała. Realizując ten projekt, chcemy pokazać osobom niepełnosprawnym, jak i pełnosprawnym, że nie ma rzeczy niemożliwych. Chęć odkrywania nowych dla nas Światów jest ważniejsza niż trud podróży, ten trud jest tylko jej elementem, nie przeszkodą. Przeszkody tworzymy sobie sami – brakiem wiary, wyobraźni i chęci motywowania samego siebie.

Przede wszystkim chodzi o doświadczanie ciągłego ruchu i tysięcy obrazów. Chodzi o ciszę i warkot silnika, o dotarcie tam i z powrotem. Chodzi o poznawanie innych i rozumienie siebie. O dystans i pokonywanie go. Zawsze chodzi też o wózek i zmaganie się z własną niepełnosprawnością. Z własnym ciałem i umysłem. Chodzi o to, aby wierzyć, że się da. A jeśli się nie da, to chodzi o to, aby wierzyć mimo to.

 

Trasa / samochód:
Chcemy pokonać trasę z Ushuaia na Ziemi Ognistej do Prudhoe Bay na Alasce. Nasz samochód to: Land Rover Defender 110 rocznik 1996.

Źródło: www.wheelchairtrip.com

generuj pdf
Kontakt

Klub Marynarki Wojennej
Zawiszy Czarnego 1
81-301 Gdynia
tel. 261263518
fax. 261261368
klubmw@ron.mil.pl